‘E papranueshme, shpejtësi skëterrë”, BMW-ja nuk i bindet policisë në orët e vona, si e bllokojnë dy patrulla te sheshi ‘Shqiponja’ (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:19 20-01-2018 ‘E papranueshme, shpejtësi skëterrë”, BMW-ja nuk i bindet policisë në orët e vona, si e bllokojnë dy patrulla te sheshi ‘Shqiponja’ (VIDEO)

Policia e Rrugore e Tiranës ka vijuar me aksionet në orët e vona në Tiranë, për të monitoruar dhe ndaluar të gjithë shoferët që ecin me shpejtësi dhe nuk respektojnë rregullat e qarkullimit.

Gjatë survejimit, policia konstatoi një makinë tip BMW që ecte me shpejtësi 191 km/orë. Pas sinjalizimit për të ndaluar, shoferi nuk është bindur në autostradën Durrës-Tiranë, por është bllokuar nga dy patrulla në sheshin “Shqiponja”.

“Policia Rrugore e Tiranes e angazhuar per rritjen e parametrave rrugore ne fundjave. Me Radar për të parandaluar shpejtësine tej normave te lejuara.

191 Km/ore . E pa pranueshme kjo shpejtesi sketerre. Drejtuesi i mjetit nuk i bindet shenjës së dhënë nga punonjësit e Policisë Rrugore. Dy patrulla te Policise Rrugore e kane bllokuar tek sheshi Shqiponja dhe po e kthejne tek Radari. Drejtuesi i mjetit BMV shtetasi I.B, i pezullohet Leja e Drejtimit per shpejtesi tej normave te lejuara dhe per mosbindje ndaj shenjes se ndalimit te dhene nga punonjesi i Policise Rrugore, sqaron policia.

Ndiqni videon për të kuptuar si u ndalua makina me shpejtësi të lartë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qazim Sejdini nostalgjik, viziton fshatin ku nisi punë për herë të parë si mësues
Vidhnin energjinë elektrike, shoqërohen në komisariat 51 persona »
Article Logic
Execution time: 0.011904954910278
array(1) { ["section"]=> string(137) "e-papranueshme-shpejtesi-sketerre-bmw-ja-nuk-i-bindet-policise-ne-oret-e-vona-si-e-bllokojne-dy-patrulla-te-sheshi-shqiponja-video-107249" }