E paprecedentë, ish-ministrja flet për herë të parë: Nga 2012-ta deri në 2013-ën radarët ishin të fikur

Publikuar tek: aktualitet, më 23:56 02-11-2017 E paprecedentë, ish-ministrja flet për herë të parë: Nga 2012-ta deri në 2013-ën radarët ishin të fikur

Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, tregoi një ngjarje të paprecedentë kur ajo kishte marrë detyrën në vitin 2013.

Duke folur në një lidhje të drejtëpërdrejtë në emisionin “Të pa Ekspozuarit” në News 24, Kodheli tha se radarët detarë kanë qenë të fikur që nga viti 2012 deri në shtator 2013.

Ajo tha se edhe më herët radarët kishin punuar vetëm në 20% të kapaciteteve të tyre.

“Kur kam marrë detyrën ka qenë niveli i ulur i gatishmërisë në det, e kam hasur direkt sa mora detyrën, ku kam marrë edhe një letër nga ajo kohë që më njoftonte që puna e radarëve ishte në nivelin 20 perqind. Pra 80 përqind nuk punonin, dhe po ashtu inekzistente ishte edhe mundësia për të patrulluar mjetet lundruese pasi nuk kishte karburant. Nga 2012 deri në shtator 2013, deti ishte jashtë kontrollit, totalisht ishte në tokë,” u shpreh Mimi Kodheli.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013345003128052
array(1) { ["section"]=> string(107) "e-paprecedente-ish-ministrja-flet-per-here-te-pare-nga-2012-ta-deri-ne-2013-en-radaret-ishin-te-fikur-98156" }