E paprecedentë në Korçë, vidhet gjatë natës arka e parave të kishës

Publikuar tek: aktualitet, më 08:40 18-11-2019 E paprecedentë në Korçë, vidhet gjatë natës arka e parave të kishës Kisha e Shën Thanasit në Korçë

Vidhet gjatë natës arka e parave në kishën e Shën Thanasit në Korçë.

Nga informacionet paraprake, raportohet se autorët hynë nga dera e pasme e kishës dhe vodhën 4 arkat e lekëve të dhuruara nga besimtarët.

Gjithashtu raportohet se të njëjtët autorë, ende të paidentifikuar, kanë kthyer dhe vjedhur edhe një arkë me qirinj.

Ndërkohë forcat e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj. Kujtojmë se edhe herë të tjera janë vjedhur paratë në kisha apo në objektet e kultit.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022281169891357
array(1) { ["section"]=> string(73) "e-paprecedente-ne-korce-vidhet-gjate-nates-arka-e-parave-te-kishes-186264" }