E PAPRITUR, 13 mjekë dhe infermierë pozitivë në testin e Covid, u infektuan nga kolegia e shtruar në spital te Infektivi

Publikuar tek: aktualitet, më 10:12 27-05-2020 E PAPRITUR, 13 mjekë dhe infermierë pozitivë në testin e Covid, u infektuan nga kolegia e shtruar në spital te Infektivi Ilustruse

Një rritje e papritur e numrit të personelit mjekësor të infektuar me Covid 19 në vendin tonë.

13 raste të reja të personelit mjekësor të prekur nga Covid janë raportuar pak më parë.

Shkak është bërë një infermiere e infektuar që është shtruar ne spitalin Infektiv e cila e ka transmetuar virusin te kolegët e saj.

Bëhet me dije se nga 13 mjekët dhe infermierët e prekur 2 janë te urgjenca kurse 11 te Patologjia.

Kujtojmë se dje ka pasur një rritje drastike të numrit të të infektuarve me Covid ku në 24 orë janë raportuar 25 raste të reja duke e çuar në total numrin e të prekurve në 1029.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095481872558594
array(1) { ["section"]=> string(125) "e-papritur-13-mjeke-dhe-infermiere-pozitive-ne-testin-e-covid-u-infektuan-nga-kolegia-e-shtruar-ne-spital-te-infektivi-207976" }