E papritur/ Dortmund dëshiron Hazard, gati oferta

Publikuar tek: sport, më 23:49 11-01-2019 E papritur/ Dortmund dëshiron Hazard, gati oferta

Dormundi ka shitur sulmuesit Pulisic te Çelsi dhe po mendon pasuesin e tij. 

Skuadra gjermane po mendon të transferojë Thorgan Hazard i cili aktivizohet te Borusia Muncheglabah dhe kontrata e tij përfundon në vitin 2020. Belgu ka refuzuar rinovimin e kontratës pasi në drejtim të tij ka shumë oferta nga klube të njohura dhe një prej tyre është edhe Dortmund që e shikon lojtarin si zëvendësuesin ideal të Pulisic.

25 vjeçari është lideri i skuadrës së Muncheglabah duke shënuar gola dhe duke dhënë asist. Dortmundi është i gatshëm të ofrojë 35 milionë euro për të afruar në skuadër belgun, tashmë pritet përgjigja e drejtuesve të klubit gjerman.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031224012374878
array(1) { ["section"]=> string(54) "e-papritur-dortmund-deshiron-hazard-gati-oferta-148443" }