E PAPRITUR/ Ikona e futbollit akuzohet për lidhje me organizatë kriminale (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 15:22 10-10-2019 E PAPRITUR/ Ikona e futbollit akuzohet për lidhje me organizatë kriminale (FOTO) Cafu ngre Kupën e Botës në vitin 2002

Legjenda e futbollit botëror Cafu akuzohet se ka lidhje me një organizatë kriminale në Brazil.

Ish-kampioni i botës në vitin 2002 pretendohet se  ka marrë shuma të mëdha parash për të shitur disa pasuri të paluajtshme në lagjen Alfavil të Sao Paolos.

Akuzat erdhën nga llogaritari i grupit kriminal brazilian CCP, i cili është marrë në pyetje nga policia.

Ish-kapiteni i Brazilit dhe ikona e Romës dhe Milanit i ka hedhur poshtë këto akuza të rënda.

Për shkak të borxheve të mëdha, ai u detyrua të mbyllte OJQ-në e tij në vendlindje. Ai merrej prej kohësh me shitje apartamentesh dhe ndërtesash. Cafu humbi një muaj më parë të birin, i cili vdiq nga arresti kardiak.


15504270806482.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090939998626709
array(1) { ["section"]=> string(84) "e-papritur-ikona-e-futbollit-akuzohet-per-lidhje-me-organizate-kriminale-foto-181519" }