E PAPRITUR/ Kryetari i Vetëvendosjes jep dorëheqjen: Nuk mund të vazhdoj

Publikuar tek: politike, më 16:24 02-01-2018 E PAPRITUR/ Kryetari i Vetëvendosjes jep dorëheqjen: Nuk mund të vazhdoj

Jep dorëheqjen kryetari i Vetëvendosjes në Kosovë Visar Ymeri. Lajmin e ka bërë të ditur në një konferencë për mediat, para pak minutash. 

“Jap dorëheqje si pasojë e këtyre zhvillimeve dhe rrethanave, nuk mund të vazhdojë më në këto rrethana”, ka thënë Ymeri. Sipas tij është një prej vendimeve më të vështira që ka marrë. 

Mediat kosovare bëjnë me dije se vetë Ymeri ka pranuar se brenda VV-së ka mospajtime të thella mbi atë se si duhet të funksionojë, përderisa Albin Kurti, kandidat për kryetar të VV-së, pas lirimit ka thënë se VV ka nevojë për reformë organizative.

Para gazetarëve u shpreh se gjatë këtij mandati ishte i kënaqur për gjërat e arritura.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013073205947876
array(1) { ["section"]=> string(77) "e-papritur-kryetari-i-vetevendosjes-jep-doreheqjen-nuk-mund-te-vazhdoj-105170" }