E papritur/ Mediat serbe: Macron fton urgjentisht Thaçin dhe Vuçiç në takim

Publikuar tek: rajon, më 14:03 12-11-2019 E papritur/ Mediat serbe: Macron fton urgjentisht Thaçin dhe Vuçiç në takim

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka ftuar dy presidentët Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiç në një takim urgjent.

Gjatë takimeve të ndara me homologët sërbë dhe kosovarë, Macron i ka këruar atyre të mbajnë një takim të përbashkët.

Lajmin e bën të ditur media serbe “Blic”, e cila ka transmetuar nga afër Forumin e Paqes që po mbahet në Paris.

“Makron dëshiron të takohet me Vuçiqin e pastaj edhe në një takim të përbashkët me Vuçiqin dhe Thaçin” ka thënë një burim diplomatik për gazetën e Beogradit “Blic”, por ende nuk dihet përgjigja e Thaçit dhe Vuçiçit.

Mendohet se ky takim ka të bëjë me kufijtë e Kosovës dhe Serbisë si dhe me taksimin ndaj mallrave dhe produkteve.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033069849014282
array(1) { ["section"]=> string(80) "e-papritur-mediat-serbe-macron-fton-urgjentisht-thacin-dhe-vucic-ne-takim-185612" }