E papritur në Francë, ekstremistët e djathtë kryesojnë ndaj partisë së Macron

Publikuar tek: aktualitet, më 20:28 26-05-2019 E papritur në Francë, ekstremistët e djathtë kryesojnë ndaj partisë së Macron Presidenti Macron dhe Marine Le Pen

Sondazhet paraprake nxjerrin partinë e djathë të Marine Le Penit fituese në zgjedhjet e Parlamentit Europian në Francë.

Këto rezultate shkaktojnë një luhatje të ambicieve europiane të Presidentit Emmanuel Macron.

Sondazhi i IFOP, tregon se krahu i djathtë ka fituar 24% krahasuar me 22.5%  të partisë së qëndrës së presidentit Macron.

Ky sondazh tregon që partia e krahut të ekstremit të djathtë të Le Penit, do të ketë 24 ulëse në Parlamentin Europian, ndërsa partia e krahut të qëndrës të presidentit Macron do të ketë 23 ulëse në parlament.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088801383972168
array(1) { ["section"]=> string(83) "e-papritur-ne-france-ekstremistet-e-djathte-kryesojne-ndaj-partise-se-macron-165793" }