E PAPRITUR: Shpërthen një tjetër protestë në Tiranë, nuk ka lidhje me taksën e Rrugës së Kombit

Publikuar tek: aktualitet, më 17:50 02-04-2018 E PAPRITUR: Shpërthen një tjetër protestë në Tiranë, nuk ka lidhje me taksën e Rrugës së Kombit Foto ilustruese

Epiqendra e të gjithë vëmndjes mediatike dy ditët e fundit ka qenë protesta e qytetarëve përpara Drejtorisë së Policisë në kryeqytet për lirimin e të arrestuarve në Kukës, por një tjetër tubim është organizuar pak më parë në Tiranë.

Artistët e Teatrit Kombëtar kanë zhvilluar ditën e sotme protestë kundër shembjes së godinës.

Ata kanë mbajtur të gjithë nga një fjalë të shkurtët përpara mediave, ndërkohë që aktori i mirënjohur skenës shqiptare, Robert Ndrenika ka kërkuar një mendim dhe reagim për çështjen nga presidenti Ilir Meta.

Në këtë pikë duam mendimin e Presidentit të republikës për këtë çështje, duhet ta bëjë shteti teatrin apo jo? PPP po të ketë dëshirë le të bëjë teatro private sa të dojë”, ka thënë Ndrenika.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076050758361816
array(1) { ["section"]=> string(100) "e-papritur-shperthen-nje-tjeter-proteste-ne-tirane-nuk-ka-lidhje-me-taksen-e-rruges-se-kombit-115435" }