E paralajmëroi këtë muaj, Erdogan anulon vizitën në Serbi

Publikuar tek: rajon, më 11:51 20-08-2019 E paralajmëroi këtë muaj, Erdogan anulon vizitën në Serbi

Vizita e presidentit të Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan e paralajmëruar për në Serbi me datë 29 gusht, është shtyrë.

Presidenti turk nuk do të vijë në Serbi gjatë gushtit dhe shtatorit deri në caktimin e një date tjetër, ka thënë ambasada turke në Beograd.

Në media u njoftua se gjatë vizitës së Erdoganit, pritej që presidenti serb Aleksandar Vuçiç dhe kreu i shtetit turk të inuaguronin fillimin e punës për ndërtimin e autostradës Beograd-Sarajevë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071918964385986
array(1) { ["section"]=> string(63) "e-paralajmeroi-kete-muaj-erdogan-anulon-viziten-ne-serbi-175856" }