E PAZAKONTË/ FNSH i shpëton jetën qytetarit që ishte IZOLUAR nga 5 metra dëborë, objekti rrezikonte shembjen në Qafë Thore të Shkodrës

Publikuar tek: aktualitet, më 22:36 26-01-2021 E PAZAKONTË/ FNSH i shpëton jetën qytetarit që ishte IZOLUAR nga 5 metra dëborë, objekti rrezikonte shembjen në Qafë Thore të Shkodrës Pjetër Lulashi

Deputeti i Partisë Socialiste, Ilir Beqja ka publikuar një video të një operacioni shpëtimi të FNSH-së në zonën e Shkodrës.  

Dëbora e ditëve të fundit ka mbuluar totalisht një ndërtesë, ku kishte mbetur i bllokuar brenda një shtetas.

Mësohet se te Buni i Bajraktarit në Qafë Thore ka një trashësi prej 4 metrash, ndërsa i bllokuar kishte mbetur Pjetër Lulashi.

Ende nuk dihet se prej sa ditësh Lulashi ndodhej në objekt i bllokuar nga dëbora.

Postimi i Ilir Beqja:

Falë ndërhyrjes së disa banorëve të zonës, të punonjësve të FNSH-së dhe AZM-së Shkodër, Pjetër Lulashi ka dalë nga izolimi. Te Buni i Bajraktarit në Qafë Thore ku trashësia e borës është mbi 4 metra.Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO-LAJM/ Qytetari durrsak detyrohet të izolojë derën e shtëpisë me ngjitës që mos t’i futet uji brenda
E rëndë në Mamurras, 59 vjeçarja i jep fund jetës me armë zjarri »
Article Logic
Execution time: 0.01192307472229
array(1) { ["section"]=> string(153) "e-pazakonte-bardhesia-mbulon-qafe-thoren-ne-shkoder-fnsh-i-shpeton-jeten-qytetarit-qe-ishte-izoluar-nga-5-metra-debore-objekti-rrezikonte-shembjen-236532" }