E pazakontë/ Dalin FOTOT, ministrja e Arsimit vesh fustan të zi ditën e dasmës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:20 08-04-2019 E pazakontë/ Dalin FOTOT, ministrja e Arsimit vesh fustan të zi ditën e dasmës

Ditën e djeshme, ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka kurorëzuar  në martesë martesë historinë e saj të dashurisë me politikanin Dardan Molliqaj.

Çifti zgjodhi që për miqtë e ngushtë të organizonin një ceremoni dasme krejtësisht moderne dhe shumë larg ceremonive tradicionale. Në festën e mbajtur në një nga lokalet e Tiranës këtë fundjavë kanë qenë të pranishëm miq e familjarë të çiftit.

Në një ditë si kjo, të gjithë prisnin që ministrja të vishte fustanin e vellon e bardhë, por Shahini ka habitur me zgjedhjen e saj.

Ministrja është shfaqur në ceremoninë e martesës me një fustan të zi krjetësisht të thjeshtë me kopsa e me rrip në bel. Kjo është martesa e parë për 37-vjeçaren ndërsa bashkëshorti i saj ka qenë i martuar më parë dhe nga martesa ka edhe një vajzë.

bess.png

53524122_2309637886027845_9201763959776877833_n.jpg

56618808_844387955898944_2286718018060812288_n.jpg

54512224_303436243671127_1468241890956198031_n.jpg

 

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034194946289062
array(1) { ["section"]=> string(83) "e-pazakonte-dalin-fotot-ministrja-e-arsimit-vesh-fustan-te-zi-diten-e-dasmes-159610" }