E PAZAKONTË/ Elefantë 'ushtarë' dhe 'futbollistë', ja çfarë eventesh organizohen larg Europës (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:23 17-11-2019 E PAZAKONTË/ Elefantë 'ushtarë' dhe 'futbollistë', ja çfarë eventesh organizohen larg Europës (VIDEO) Kampionat futbolli me elefantë në Tajlandë

Në Tajlandë është organizuar një nga aktivitetet më të çuditshme. Në rajonin e Surin, rreth 100 elefantë sfiduan njëri-tjetrin në një kampionat futbolli dhe në një 'betejë' të improvizuar.

Elefantët trajnohen në mënyrë të tillë që të mos shkaktkojnë dëmtime dhe të luftojnë frikën.

Turneu organizohet çdo vit dhe ka tërhequr vëmendjen e shumë qytetarëve, por të miliona ndjekësve në rrjetet sociale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Është një qen i tërbuar”, Trump i del “në mbrojtje” Joe Biden pas sulmit nga media koreano-veriore
Eliminimi i kreut të ISIS, shërbimi inteligjent irakian ndihmoi në gjetjen e Al-Bagdadit (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.01110577583313
array(1) { ["section"]=> string(100) "e-pazakonte-elefante-ushtare-dhe-futbolliste-ja-cfare-eventesh-organizohen-larg-europes-video-186205" }