E pazakontë, fëmija lind bashkë me placentën (foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:43 24-02-2015 E pazakontë, fëmija lind bashkë me placentën (foto)

“Ne mbajtëm frymën,” tha Dr. Ëilliam Binder, i cili ishte protagonist i një lindjeje që u cilesua si mrekulli,  në Cedars-Sinai Medical Center në Kaliforni. Silas, një djalë i porsalindur ka bere jo vetem spitalin por dhe mediat amerikane qe te flasin per te, per menyren e habitshme te ardhjes ne jete, transmeton Bebja.com.

Silas ka lindur para kohe në javën e 26-te  nëpërmjet operacionit cezarian dhe ishte ende brenda qeses amniotike, një gjë e rrallë mjekësore. Mjeku nuk mund të bente asgje per kete lindje të parakohshme apo ai beri një foto . “Është me të vërtetë ndjehet si një moment frikë,” tha ai. Fëmija mund të shihet në pozicionin e fetusit, me placentn dhe kordonin e kërthizës ende brenda qeses. Placenta është ende duke siguruar oksigjenin për fëmijën.

Pas realizimit te fotos, Dr. Binder ka punuar për të nxjerrë vogelushin jashtë qeses së ujit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010078907012939
array(1) { ["section"]=> string(53) "e-pazakonte-femija-lind-bashke-me-placenten-foto-4350" }