E PAZAKONTË: Kërcënuan nipërit, arrestohen dy gjyshërit 80 vjeçar

Publikuar tek: bota, më 17:51 29-03-2018 E PAZAKONTË: Kërcënuan nipërit, arrestohen dy gjyshërit 80 vjeçar Foto ilustruese

Dy gjyshër më shumë se 80 vjeç u arrestuan në Genova në Itali pasi kanë kërcënuar nipërit e tyre, raportojnë mediat italiane.

Megjithëse prokurori i liroi pas kërcënimit, për ngjarjen u tha se ka nisur dy vite më parë.

Arsyeja e kërcënimit është një trashëgimi e kontestuar, e lënë nga një hajdut që ka vdekur, dhe që ka qenë djali i dy gjyshërve të moshuar.

Ai (hajduti) kishte lënë një trashëgimi prej 200 mijë eurosh për të cilën kujdeseshin prindërit e tij. Pas vdekjes, nëna e grabitësit tërheq të gjitha paratë duke lënë nipërit e saj pa asnjë kokërr leku.

Këta të fundit shkojnë te gjyshërit dhe kërkojnë pjesën e tyre të trashëgimisë.

“Nuk kam para – përsëriste gjithmonë gjyshja – edhe ato pak që kam dua t’ja jap Zonjës (Kishës).

Kontestimi për paratë vazhdon deri dy ditë më parë. Dy nipërit, shoqërojnë motrën e gjyshes së tyre drejt një azili pleqsh. Brenda makinës, kishte edhe 150 mijë euro.

Atëherë, të dy kthehen e kërkojnë paratë, por kërcënohen nga gjyshërit.

Tashmë sipas medias italiane, pritet përfundimi i hetimeve nga prokuroria.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013273000717163
array(1) { ["section"]=> string(70) "e-pazakonte-kercenuan-niperit-arrestohen-dy-gjysherit-80-vjecar-114976" }