E PAZAKONTË në Gjermani, të moshuarit ikin nga azili! S’do e besoni ku i gjeti policia në 3 të mëngjesit

Publikuar tek: bota, më 10:38 06-08-2018 E PAZAKONTË në Gjermani, të moshuarit ikin nga azili! S’do e besoni ku i gjeti policia në 3 të mëngjesit Te moshuarit ne koncert

Dy  të moshuar gjermanë ikën nga Shtëpia e të moshuarve duke vënë në alarm gjithë stafin e autoritetet vendase.

 

Stafi në Shtëpine Pleqve dha alarmin pasi dy të moshuarit u zhdukën të premten mbrëma.

Pas një kërkimi të gjatë, policia gjeti dy të moshuarit në orën 3 të mëngjesit në bazën e Wacken Open Air, vend ku mbahet festivali më i madh i muzikës metalika (heavy metal) në botë.

Dy të moshuarit refuzuan të iknin nga festivali. Ata u detyruan të merrnin taksinë dhe të percilleshin në Shtëpinë e Pleqve me një patrullë policie.

Festivali  Waken Open Air tërheq më shumë se 75,000 njerëz çdo vit.

Këtë vit organizatorët sajuan një tub prej 7 km për të ofruar mijëra litra birrë e për të shmangur kështu nevojën për kamiona birre.

38519160_222212375149227_2082040883418497024_n.jpg

38754993_249454845887598_3526436314889060352_n.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011413097381592
array(1) { ["section"]=> string(109) "e-pazakonte-ne-gjermani-te-moshuarit-ikin-nga-azili-s-do-e-besoni-ku-i-gjeti-policia-ne-3-te-mengjesit-130288" }