E pazakontë në Itali, breshëri mbulon plazhet, largohen pushuesit (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 09:04 26-07-2017 E pazakontë në Itali, breshëri mbulon plazhet, largohen pushuesit (FOTO)

Me një situatë të pazakontë moti është përballur Italia gjatë orëve të fundit.

Vendin e rërës në plazhe tashmë e ka zënë shtresa e breshërit, si pasojë e motit të keq dhe të pazakontë ne mes të verës.  

Mediat italiane shkruajnë se ndërsa Italia po “digjet” nga thatësira, plazhi i Grottammare është mbuluar nga një stuhi breshëri, pasi goditi të gjithë qytetin në bregdetin Marche.

Moti i keq ka shkaktuar dëme në bujqësi dhe përmbytje në disa zona përgjatë gjithë rivierës.

Dëmtimi i kulturave bujqësore janë shënuar në disa zona pranë bregdetit, mes Grottamare dhe Ripatransone .

4.jpg

 

3.jpg

 

1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013307809829712
array(1) { ["section"]=> string(74) "e-pazakonte-ne-itali-bresheri-mbulon-plazhet-largohen-pushuesit-foto-87372" }