E PAZAKONTË/ Pas ndarjes nga jeta, mjekut i gjejnë në shtëpi 2000 mbetje fetusesh të abortuara

Publikuar tek: bota, më 21:54 14-09-2019 E PAZAKONTË/ Pas ndarjes nga jeta, mjekut i gjejnë në shtëpi 2000 mbetje fetusesh të abortuara

Mbi 2000 mbetje fetusesh janë gjetur në shtëpi në e një mjeku në Ilinoi, SHBA, i cili vdiq më 3 shtator.

Mjekut i ishte hequr licenca që në vitin 2015 dhe nuk i lejohej më të punonte te spitali South Bend.

Por mesa duket  ai e ka vazhduar veprimtarinë në shtëpi në mënyrë të paligjshme.

Gjatë një kontrolli të kryer ditën e enjte në shtëpinë e mjekut janë gjetur plot 2246 mbetje fetusesh

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086419582366943
array(1) { ["section"]=> string(99) "e-pazakonte-pas-ndarjes-nga-jeta-mjekut-i-gjejne-ne-shtepi-2000-mbetje-fetusesh-te-abortuara-178467" }