E PAZAKONTË por ndodh në Shkodër, arbitri mbyll ndeshjen 12 minuta para kohe! Ç’bënë lojtarët (ME VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 11:12 19-03-2018 E PAZAKONTË por ndodh në Shkodër, arbitri mbyll ndeshjen 12 minuta para kohe! Ç’bënë lojtarët (ME VIDEO) Nga ndeshja

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në ndeshjen e futbollit mes Vllaznisë U17 dhe PortoU17, e luajtur në fushen sportive “Reshit Rusi” të Shkodrës.

Arbitri kryesor i ndeshjes ka sinjalizuar mbarimin e ndeshjes 12 minuta pa mbaruar koha e rregullut. Kujtojmë që ndeshjet e U17 luhen 80 minutëshe dhe arbitri ka fershyllyer në minutën e 68-të.

Sipas portalit lokal, realiteti post, shtë dashur ndërhyrja e trajnerit të Vllaznisë dhe arbitrave anësorë që të sqarojne se ndeshja është ndaluar para kohe.

Pasi futbollistat kishin hyre në dhomat e zhveshjeve janë kthyer dhe njëhere në fushë ku kanë luajtur dhe 15 minuta të tjera. Por rezultati ka mbetur i njëjtë Vllaznia 0 – 1 Porto U17.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024718046188354
array(1) { ["section"]=> string(107) "e-pazakonte-por-ndodh-ne-shkoder-arbitri-mbyll-ndeshjen-12-minuta-para-kohe-c-bene-lojtaret-me-video-113757" }