E pazakontë, rezonancë magnetike për fëmijët në një anije kozmike

Publikuar tek: bota, më 12:26 12-12-2017 E pazakontë, rezonancë magnetike për fëmijët në një anije kozmike

Rezonanca magnetike për fëmijët në një anije kozmike. Kjo do të jetë  pamja e aparaturës ku fëmijët do të bëjnë kontrollin mjekësor në spitalin ‘Regina Margherita’ në Torino.

Ajo që  i tremb më shumë vogëlushët janë ambjentet e spitalit, pikërisht për këtë arsye rozonanca për ta do të bëhet në një aparaturë të transformuar në anije kozmike, në spitalin e Torinos, shkruan newsbomb.al.

Kontrolli mjekësor do të jetë një udhëtim përmes yjeve. Po ashtu dhoma ku do të futen fëmijët është transformuar në një pyll të gjelbër, me shtëpi përralla, male me dëborë, qiell blu dhe pastaj vazhdon në tunelin ku kryhet ekzaminimi.

I gjithë ky ndryshim i pazakontë  është bërë pasi minutat e gjata të rezonancës në një hapësirë të ngushtë ku duhet të qëndrojnë fëmijët të jenë më pak të frikshme.

comera-kW0D-U43410227549374CrC-785x322Corriere-Web-Torino.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes në Izrael udhëheqësi shpirtëror ultra-ortodoks, barti peshën e ekzistencës së popullit hebre
Hakmarrja e talebanëve, vritet ushtari amerikan në Afganistan »
Article Logic
Execution time: 0.013405084609985
array(1) { ["section"]=> string(71) "e-pazakonte-rezonance-magnetike-per-femijet-ne-nje-anije-kozmike-102804" }