E pazakontë, tashmë jo vetëm avionë dhe helikopterë në qiell, zbuloni mjetin e fundit që do të fluturojë…

Publikuar tek: bota, më 06:33 03-09-2016 E pazakontë, tashmë jo vetëm avionë dhe helikopterë në qiell, zbuloni mjetin e fundit që do të fluturojë…

Jemi mësuar që zakonisht të shikojmë të fluturojnë në qiell, avionë dhe helikopterë, por tashmë do të ketë edhe biçikleta.

Star Wars së shpejti do të bëhet realitet.

Ushtarët amerikanë do të pajisen me biçikleta fluturuese për beteja.

Departamenti i Mbrojtjes në SHBA ka treguar një prototip të biçikletës së tyre fluturuese, një lloj helikopteri në formë drejtkëndëshe që është emëruar “JTARV”.

Biçikleta është shpikur në Zelandë të Re nga “Malloy Aeronautics” dhe është një lloj makine radikale që mund të përdoret për t’i marrë trupat në betejë dhe për t’i furnizuar ushtarët.

Prototipi më i fundit u lëshua nga zyrtarët e Laboratorit për Kërkime të Ushtrisë Amerikane. Gjatë demonstrimit, hulumtuesit shpjeguan se pajisja do t’i ndihmojë shumë ushtarët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Politikani britanik: Një birrë pas pune është seksiste
Shkarkohet me urgjencë nga puna ministri, kapet duke u puthur me dy gra »
Article Logic
Execution time: 0.011276006698608
array(1) { ["section"]=> string(108) "e-pazakonte-tashme-jo-vetem-avione-dhe-helikoptere-ne-qiell-zbuloni-mjetin-e-fundit-qe-do-te-fluturoje-51733" }