E PAZAKONTË/ Tërmeti 5.4 ballë godet shtetin e madh të Europës, 4 të lënduar

Publikuar tek: bota, më 17:48 11-11-2019 E PAZAKONTË/ Tërmeti 5.4 ballë godet shtetin e madh të Europës, 4 të lënduar Foto nga mediat e huaja të tërmetit të sotëm në Francë

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.4 ballë dhe thellësi 10 km goditi Francën mesditen e sotme duke lënduar 4 persona.

Fenomeni i frikshëm natyror u shfaq në rajonet Drome dhe Ardeche, ndërsa qytetet ku u ndie më fuqishëm tërmeti ishin Montepeje dhe Lion.

Një punëtor ndërtimi ra nga  skela në qytetin Montemerit, ndërsa 3 persona të tjerë pësuan shok psikologjik.

Franca nuk bën pjesë në zonën më të rrezikshme të lëvizjes së pllakave tektonike, ndaj tërmeti i sotëm i ka tronditur të gjithë qytetarët franceze.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjendet i vdekur në Turqi bashkëthemeluesi britanik i organizatës humanitare siriane “Helmetat e Bardha”
Dhuna ndaj myslimanëve Rohingya, Gambia padit Mianmarin për gjenocid »
Article Logic
Execution time: 0.011241912841797
array(1) { ["section"]=> string(81) "e-pazakonte-termeti-5-4-balle-godet-shtetin-e-madh-te-europes-4-te-lenduar-185504" }