E përceptuan si hoxhë e prift, Rama i përgjigjet të gjithëve me këto Fjalë të Shenjta

Publikuar tek: aktualitet, më 07:59 16-12-2019 E përceptuan si hoxhë e prift, Rama i përgjigjet të gjithëve me këto Fjalë të Shenjta

Prej disa kohësh, kryeministri Edi Rama e ka kthyer në një ritual publikimin e ‘Fjalëve të Shenjta’.

Mëngjesin e sotëm, ai ka cituar fjalët e Dalai Lama, ku shprehet se feja e tij është dashamirësia.

'Feja ime është e thjeshtë, feja ime është dashamirësia', shkruan Rama.

Me këtë rast, kryeministri i ka dhënë përgjigje zërave, të cilët e gjykojnë herë pas here pas vargjeve nga bibla apo sureve nga kurani. Madje ka pasur dhe nga ata që e kanë përceptuar si hoxhë e prift.

Screenshot_2.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020655870437622
array(1) { ["section"]=> string(91) "e-perceptuan-si-hoxhe-e-prift-rama-i-pergjigjet-te-gjitheve-me-keto-fjale-te-shenjta-189511" }