E prenotojnë më shumë se 7 mijë persona, inagurohet restoranti i parë nënujor

Publikuar tek: bota, më 17:26 21-03-2019 E prenotojnë më shumë se 7 mijë persona, inagurohet restoranti i parë nënujor

Në Norvegji është inaguruar restoranti i parë që ndodhet nën ujë dhe e ka emrin ‘Under’.

Restoranti i ri që u krijua nga kompania norvegjeze ‘Snoehetta’, është inaguruar dhe më shumë se 7 mijë persona kanë bërë prenotim për të shijuar gatime e tij.

Sipas BBC, restoranti ka një menu të përbërë prej shumë ushqimesh, nisur nga ato tradicionale norvegjeze dhe nga e gjithë Europa.

Restoranti mban deri në 100 klientë dhe të gjithë kanë pamje nënujore pasi xhami është panoramik. Në restorant ka gjithashtu muzik live dhe shërbime relaksuese masazhi.

54379862_1402780406550012_6688459150227144704_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013353824615479
array(1) { ["section"]=> string(83) "e-prenotojne-me-shume-se-7-mije-persona-inagurohet-restoranti-i-pare-nenujor-157355" }