E priti uraganin në ishullin e tij privat, miliarderin e gjen belaja (Foto)

Publikuar tek: bota, më 16:03 07-09-2017 E priti uraganin në ishullin e tij privat, miliarderin e gjen belaja (Foto)

Uragani Irma kaloi dje përmes ishujve karaibe duke lënë pas viktima dhe shkatërrim. Në shtegun e uraganit katastrofik ishte edhe vila e miliarderit britanik Richard Branson.

Themeluesi i kompanisë ajrore Virgin, njoftoi dje përmes rrjeteve sociale se uraganin do ta priste në qilarin e verës në vilën e tij, por megjithëse ia doli pa pasoja shëndetësore, duket se as “kështjella” miliona dollarëshe nuk arriti të dilte e paprekur.

rth45r6hy56u5j67.jpg

Pasi shpërndau fotot e dëmit në rrjetet sociale, Branson i bëri thirrje banorëve që pritet të goditen nga uragani, të mos bëjnë të njëjtën gjë.

rhy4r6h56ju6k.jpg

“Mos e neglizhoni fuqinë e uraganit Irma, nëse shtëpia juaj nuk është mjaftueshëm e fortë, shkoni diku tjetër. Shtëpia është dëm që riparohet, jeta nuk mund të riparohet”, shkruan ai.

dfgh45thyu56j67kkl.jpg

fg45thj465kj5k.jpg

dfg4rth5656ju6k.jpg

fghry5j5jk7ykl.jpg

dfth45rt6h76yk.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ekziston një qytet në botë ku është "e ndaluar" të vdesësh, motivi është i habitshëm
17 vite burg për tre shqiptarët që u kapën me mijëra paund dhe kokainë në Britani (Foto/Emrat) »
Article Logic
Execution time: 0.012977123260498
array(1) { ["section"]=> string(78) "e-priti-uraganin-ne-ishullin-e-tij-privat-miliarderin-e-gjen-belaja-foto-91500" }