E quajti "copë m*ti e drogaxhi”, gazetari i përgjigjet Erik Fullanit: Në familjen tuaj vetëm hahej e dh*tej, peshonit 419 kile (PËRPLASJA)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:56 21-02-2017 E quajti

I njohur si “Richboy” apo “Insta Boy”, djali i ish-guvernatorit të BSH, Ardian Fullani, Erik Fullani nuk është përmbajtur ndaj gazetarit Bledi Mane.

“Quhet Bledi Mane dhe është një copë muti, një drogaxhi që jeton për një pjatë supë”, ka deklaruar djali i Fullanit në emisionin e Roza Latit por vjen edhe reagimi i Bledi Manes po aq i ashpër dhe i pakursyer. Gazetari e cilëson djalin e Fullanit si matrapik dhe komenton jetën e luksit të shfrenuar të djalit kryeqytetas.

REAGIMI I PLOTË BLEDI MANES:

“ERIK, ERIK O MATRAPIK!

-Klithmë lebetitëse për birin e gurvernatorit burgaxhi Ardian Fullani-
Erik Fullanin e kam njohur para pak vitesh. Ishin koha te arta per familjen e tij te perkedhelur e te paprekur nga pushtetet. Ishte koha kur familja e tyre lundronte mbi dallget e ofiqeve dhe krimit dhe primare per ta ishte servilizmi dhe ushqimi. Shquheshin si nje familje ku vetem hahej, dhitej, dhitej dhe hahej gjithe kohen. Ishte nje familje me 4 pjesetare te cilet rendonin as me shume e as me pak por plot 419 kilograme. Me i rëndi dhe me budallai prej tyre ishte Riku, me nje peshe luhatese prej 132 kilesh i cili zgjohej duke ngrene dhe flinte duke ngrene madje edhe kur dhiste ne banje ulur mbi bidenë e thyer, hante njekohesisht duke vene ne sherr vrimen e gojes me vrimen e bythes. Gradualisht po humbte dhe nocionet fizike, hormonale dhe biologjike te te qenit mashkull. Kishte 5 vjet qe nuk e prekte dot me dore dhe as e shikonte bibilushin e tij. Madje pertonte te bente shurren sepse i merrte 17 minuta kohe duke ngritur palat e dhjamosura te barkut per te mberritur deri poshte te bibilushi i fshehur. Ndaj dhe familja ia kishte gjetur nje zgjidhje, deri ne fundvitin 2015 e mbanin me bebelino qe djali i tyre te shurroste pa siklet dhe lodhje...
Duke pare harbuterine, babezine dhe horlliqet qe kjo familje bente pro interesave te saj dhe te pushtetit, para 3 vitesh ne nje grup i vogel gazetaresh vendosem ta shkaterrojme kete dinasti. Te ndihmuar dhe nga skandali i vjedhjes se 7 milione eurove nen hunden dhe me bekimin e ish guvernatorit te Bankes se Shqiperise se asaj kohe, misioni yne u duk i pamundur por jo pa shprese. Antipatia kolektive mbarekombetare qe kishte shperthyer ndaj Fullaneve bashke me demaskimet mediatike, detyruan politiken dhe drejtesine te reagonte.
Paralelisht disfata qe pesoi familja 4 kuintalëshe i vuri ata ne seder dhe te pakten pas burgosjes se babait, estetikisht familja reagoi. Nje pas nje te katert pjesetaret ngushtuan stomakun dhe fale shkences rane ne peshe. Por duket se unaza qe Eriku vendosi ne organet gastrite nuk i ngushtoi stomakun por ia ngushtoi dhe trurin e tij te vogel, te vogel porsi zog. Djallezia dhe injoranca qe e karekterizon kete nopran te rene nga vakti ia riti adrenalinen e hakmarrjes dhe si per tu mos u nenshtruar nga pesha e mekateve, sot eshte kthyer ne nje simbol frymezues te se keqes per gjeneraten e tij. Ka para pa fund por kurre nuk ka punuar, ka dipome universitare por nuk e mban mend ku ka studiuar. Vjen verdalle neper Tirane duke shpenzuar para, karburant, makina te shtrenjta duke vozitur e pordhe duke shitur. Eshte vertete me fat se Vettingu ende nuk ka filluar perndryshe do e shihim tek organet ligjzbatuese do ia kishin sekuestruar makinat, orat, rrobat, breket dhe ta linin lakuriq para ligjit dhe para talljes qe u ben njerzve punetore te ketij vendi.
Une nuk jam xheloz per luksin e shfrenuar te ketij matrapiku zhurmues, une ndjej neveri pse nje nga personazhet e shkrimeve te mia nuk po ndjek keshillat qe i kam dhene. Askush nuk e njihte dhe tani qe e bera te famshem me shet pordhe e me ofendon mua duke menduar se do me trembe. Eshte aq budalla sa edhe dje tek me shante ne nje interviste nuk i hiqte nga goja fjalet supë dhe mut. Edhe kur shajne e kercenojne mendjen te e ngrena dhe te e dhjera e kane. U eshte bere obsesion ushqimi se fundja ne kete dynja ndaj jetojne: vetem te hanë si te babezitur derisa e hanë nga babezia.
Shendim i rendesishem/ I kerkoj falje matrapikut qe e krahasova me Erik Fullanin”, shkruan Mane.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03373908996582
array(1) { ["section"]=> string(137) "e-quajti-cope-m-ti-e-drogaxhi-gazetari-i-pergjigjet-erik-fullanit-ne-familjen-tuaj-vetem-hahej-e-dh-tej-peshonit-419-kile-perplasja-69441" }