E quajti “derr”, Julian Deda s’lë gjë pa i thënë Joleza Kokës… (Foto)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 22:48 24-04-2017 E quajti “derr”, Julian Deda s’lë gjë pa i thënë Joleza Kokës… (Foto)

Replikat për disa vija kalimtarësh të lyera ngjyrë “pink” në një prej rrugëve të Tiranës ka çuar në përplasje të ashpër mes ish kryetares së FRESSH, Joleza Koka dhe aktorit të humorit Julian Deda.

Pasi Joleza e quajti “derr”, Jul Dedën, i cili ironizoi ngjyrën e vizave duke e lidhur me komunitetin LGBT, ky i fundit i është përgjigjur përmes një statusi në FB:

Dy fjalë për anonimen Joleza Koka.

Kjo cuca më quan derr, sepse jam kundër manifestimeve dhe aq më tepër jam shumë kundër martesave te te njejtes gjini. Nese te reklamosh apo te mbrosh familjen tradicionale mes nje gruaje dhe nje burri te ben derr, po une jam nje derr.

E kuptoj shume mire pse te dukem derr, sepse nuk jemi njesoj. Ti moj çike, kur zgjohesh nga gjumi, nuk mban mend vendin se ku ke rene per te fjetur. Kaq besoj mjafton per te bere dallim mes nje derri si une dhe nje tyryfyle si ti.

Nuk po e zgjas, se me duket te dhashe rendesi me shume seç duhet, por meqe te pelqen dhe e mbeshtet kaq shume komunitetin LGBT, shpresoj te te shoh ne maje te biçikletes diten e manifestimit, une do jem diku aty ne cep duke duartrokitur vajzen kompleksive qe ben xhiro sa ne nje biçiklete ne tjetren.

P.s. Ik tashti se te bera te famshme. Puç puç.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05014705657959
array(1) { ["section"]=> string(69) "e-quajti-derr-julian-deda-s-le-gje-pa-i-thene-joleza-kokes-foto-76314" }