E refuzuan në Festivalin e Këngës në RTSH, flet Erik Lloshi: Është e padrejtë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:37 08-11-2019 E refuzuan në Festivalin e Këngës në RTSH, flet Erik Lloshi: Është e padrejtë

Disa ditë më parë Newsbomb.al zbardhi 25 emrat pjesmarrës në festivalin e RTSH-së, në kompeticionin më të rëndësishëm të këngës në Shqipëri.

Erik Lloshi nuk u pranua dhe kënga e tij është refuzuar të bëhet pjesë e listës pjesëmarrëse, ndërsa këtë lajm e konfirmoi vetë këngëtari për Newsbomb.al, duke treguar se nuk ka marrë asnjë sqarim.

Mirëpo në një intervistë në emisionin "Semafor" në RTSH, Eriku e quan të padrejtë refuzimin e tij në festival.

"Isha me tekst dhe muzikë të shkruajtur nga vetë unë. Me atë informacion që kam, ka kompozitorë të huaj gjë që nuk është e lejueshme dhe më vjen shumë keq për këtë pjesë. Ka kompozitorë që nuk kanë kombësi shqiptare. Unë do vazhdoj ta them që është e padrejtë", u shpreh Eriku

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ermal Mamaqi shkon në Prishtinë, fansi e emocionon me surprizën e papritur (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.013382911682129
array(1) { ["section"]=> string(82) "e-refuzuan-ne-festivalin-e-kenges-ne-rtsh-flet-erik-lloshi-eshte-e-padrejte-185121" }