E rëndë kjo që ndodh në QSUT, helikoperi lë në tokë dhe në të ftohtë të sëmurin, ambulanca nuk duket gjëkundi

Publikuar tek: aktualitet, më 12:41 09-01-2017 E rëndë kjo që ndodh në QSUT, helikoperi lë në tokë dhe në të ftohtë të sëmurin, ambulanca nuk duket gjëkundi

Një të sëmuri i është dashur të presë për të paktën 10 minuta i shtrirë në tokë, brenda ambienteve të QSUT për shkak se ambulanca nuk ishte aty për ta marrë.

Sipas videos të publikuar nga ‘Nisma Thurje’, helikopteri ka transportuar të sëmurin për në spital, por mesa duket nuk ka patur një koordinim me ambulancën, e cila ka mbërritur me vonesë. Denoncuesi shprehet se i sëmuri ka pritur 10 minuta i shtrirë në tokë dhe në të ftohtë deri sa ambulanca pa stafë mjekësor ka mbërritur për ta marrë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Elvis Rroshi ankimon në Kushtetuese vendimin e KQZ-së për heqjen e mandatit si kryebashkiak i Kavajës
7 zyrtarë të Hipotekës në Lushnje kallëzohen nga KLSH, zbardhen akuzat »
Article Logic
Execution time: 0.0099029541015625
array(1) { ["section"]=> string(113) "e-rende-kjo-qe-ndodh-ne-qsut-helikoperi-le-ne-toke-dhe-ne-te-ftohte-te-semurin-ambulanca-nuk-duket-gjekundi-65014" }