E RËNDË/ Mbytet varka me mësues, 30 të vdekur dhe 200 të humbur

Publikuar tek: bota, më 21:51 26-05-2019 E RËNDË/ Mbytet varka me mësues, 30 të vdekur dhe 200 të humbur

Një varkë është mbytur në Kongo, ku kanë vdekur 30 persona dhe 200 të tjerë kanë mbetur të humbur.

 Nuk dihen se sa persona kanë qenë në varkë, por kanë mbijetuar më shumë se 80. 

Nga mediat mësohet se pjesëtarët e varkës kanë qenë mësues, të cilët nuk përdornin rrugët sepse nuk ishin të rregulluara.

Dyshohet se shkak për mbytjen e varkës është bërë moti i keq. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01198410987854
array(1) { ["section"]=> string(68) "e-rende-mbytet-varka-me-mesues-30-te-vdekur-dhe-200-te-humbur-165799" }