E rëndë në Afganistan, qëllohet për vdekje gazetarja (PAMJE TË RËNDA)

Publikuar tek: bota, më 07:48 12-05-2019 E rëndë në Afganistan, qëllohet për vdekje gazetarja (PAMJE TË RËNDA)

Një gazetare është qëlluar për vdekje mëngjesin e djeshëm në Afganistan.

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) në një deklaratë për mediat tha se gazetarja u vra nga persona të pa identifikuar në në një qark të Kabulit.

Siç shihet edhe nga fotot, trupi i gazetares është i mbuluar nga gjaku.

Ende nuk dihet motivi i vrajses së ish-gazetares, ndërsa dyshohet se ekzekutimi i saj erdhi për shkak të çështjeve familjare dhe private.

Në një video-mesazh të lëshuar në mediat sociale, nëna dhe disa të afërm të tjerë të Mangal ngrenë akuza se ajo është qëlluar për vdekje nga burri i saj.

Mangal ka punuar për më tepër se një dekadë si moderatore në televizion, fillimisht në televizionin privat 'Tolo-TV' dhe më pas në atë kombëtar 'Shamshad TV'.

Gazetarja ishte angazhuar për të drejtat e grave afgane në punë dhe të vajzave afgane në shkollim.

Gjithashtu ajo punonte si Këshilltare në Dhomën e Ulët të Parlamentit afgan.

Mena_Mangal.jpg

sgfj.jpg

Mena-Mangal-1.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011666059494019
array(1) { ["section"]=> string(73) "e-rende-ne-afganistan-qellohet-per-vdekje-gazetarja-pamje-te-renda-163951" }