E rëndë në Itali/ Shqiptari del për gjueti dhe humb jetën me një plumb në kokë, dyshimet e para (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:56 15-01-2021 E rëndë në Itali/ Shqiptari del për gjueti dhe humb jetën me një plumb në kokë, dyshimet e para (EMRI) Ilustruese

Një pakujdesi në gjueti i ka kushtuar jetën një shtetasi shqiptar në Spotelo të Italisë.  

Sipas asaj që raportojnë mediat fqinje, i vdekur ka mbetur 40-vjeçari Artur Jeta, i cili pavarësisht dërgimit me urgjencë në spital nuk ka mundur t'i shpëtojë plagëve të marra.

Arturi kishte shkuar vetëm për gjueti, në një zonë malore me terren mjaft të vështirë.

Në vendin e ngjarjes, karabinierët kryen të gjitha gjetjet e nevojshme për të rindërtuar me saktësi dinamikën që çoi në goditjen fatale.

Për momentin hipoteza e vetme është se pumbi nuk ka dalë nga armët e gjuetarëve të tjerë prezent në zonë. Kështu, besohet se viktima të ketë kryer vetëvrasje.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vazhdon misteri i zhdukjes së Moisi Habilaj, mediat italiane: Kaloi festat me gruan dhe fëmijët, me 30 dhjetor...
Xhamia e Plumbit e zhytur në ujë, ka 250 vite që noton çdo dimër kur ka reshje shiu (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011191129684448
array(1) { ["section"]=> string(105) "e-rende-ne-itali-shqiptari-del-per-gjueti-dhe-humb-jeten-me-nje-plumb-ne-koke-dyshimet-e-para-emri-235157" }