E rëndë në Maliq, digjet në kokë foshnja 4-muajsh

Publikuar tek: kulture-art, më 12:18 09-01-2018 E rëndë në Maliq, digjet në kokë foshnja 4-muajsh

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Maliq.

Një foshnje jo më shumë se 4- mujash është djegur aksidentalisht pranë sobës së zjarrit. Sipas policisë foshnja ka rënë aksidentalisht në kontakt me sobën dhe është lënduar në kokë. Bebja u dërgua fillimisht në spitalin rajonal të Korçës dhe më pas për trajtim të specializuar në Tiranë.

“Më datë 08.01.2018, në fshatin Kreshpanj-Maliq, në banesë, aksidentalisht nga kontakti me sobën e zjarrit, ka pësuar djegie në kokë shtetasi i mitur K.Z, 4 muajsh. Pas ndihmës së marrë në Spitalin Rajonal të Korçës, i mituri u transportua për mjekim më të specializuar në Tiranë. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Korçë për ‘Ngjarje aksidentale’”, sqaron policia e Korçës. 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022853136062622
array(1) { ["section"]=> string(55) "e-rende-ne-maliq-digjet-ne-koke-foshnja-4-muajsh-105953" }