E rëndë në Mirditë, gjendet i pajetë roja i minierës së Spaçit dhe zbulohet shkaku paraprak

Publikuar tek: aktualitet, më 08:34 06-04-2017 E rëndë në Mirditë, gjendet i pajetë roja i minierës së Spaçit dhe zbulohet shkaku paraprak

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në minierën e Spaçit në Mirditë.

Roja që ruante minierën është gjetur i pajetë mëngjesin e sotëm. Viktima, identiteti i të cilit nuk bëhet ende i ditur u gjet nga punonjësit e tjerë të minierës, sot në mëngjes kur do të nisnin punën në orarin zyrtar.

Ende nuk dihet shkaku i vdekjes, por paraprakisht dyshohet se është është asfiksuar nga gazi gjatë natës.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e vdekjes. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabitet me armë sot në mëngjes një biznes në Tiranë, kanosën rojen dhe morën çfarë gjetën
Djegia e 30-vjeçares në ashensor, zbardhet eskpertiza: Ishte faji i hidraulikut, u dogj droseli i ndiçimit »
Article Logic
Execution time: 0.01130199432373
array(1) { ["section"]=> string(96) "e-rende-ne-mirdite-gjendet-i-pajete-roja-i-minieres-se-spacit-dhe-zbulohet-shkaku-paraprak-74262" }