E RËNDË në Pukë/ Prej 2 orësh punonjësit e IKMT-së në greminë, nxirret njëri, tjetri ndodhet ende në mjet

Publikuar tek: aktualitet, më 16:29 25-11-2020 E RËNDË në Pukë/ Prej 2 orësh punonjësit e IKMT-së në greminë, nxirret njëri, tjetri ndodhet ende në mjet Foto ilustruese

Dy punonjës të IKMT-së u përfshinë në një aksident në fshatin Bugjon, përgjatë aksit rrugor Iballë-Fierzë.

Aksidenti ndodhi rreth orës 14:00. Makina u përmbys duke vënë poshtë dy punonjësit, njëri prej të cilëve është nxjerrë dy orë pas aksidentit. 

Për shkak të terrenit të vështirë ambulanca nuk mund që ndërhynte për të nxjerrë të plagosurit, prandaj u kërkua ndërhyrja e helikopterëve.

Sipas informacioneve për mediat, deri tani është nxjerrë nga makina Mark Ndou. Ai po transportohet në spital, ndërkohë që akoma nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Punonjësi tjetër ndodhet ende në mjet dhe po punohet për nxjerrjen e tij

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtënat me armë në Elbasan, Ervis Çaushllari u largua nga vendngjarja, por ka marrë plumb në shpatull; mësohet vendndodhja e tij (FOTO-VIDEO)
Mercedes-Maybach S-Class i ri - Përkufizimi i ri i luksit »
Article Logic
Execution time: 0.015295028686523
array(1) { ["section"]=> string(109) "e-rende-ne-puke-prej-2-oresh-punonjesit-e-ikmt-se-ne-gremine-nxirret-njeri-tjetri-ndodhet-ende-ne-mjet-229095" }