E rëndë në Rusi, rrëzohet helikopteri, 18 të vdekur (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 10:49 04-08-2018 E rëndë në Rusi, rrëzohet helikopteri, 18 të vdekur (VIDEO)

18 persona kanë humbur jetës pasi një helikopter Mi-8 me pasagjerë në bord ka rënë në rajonin e Krasnoyarsk, Siberi.

Helikopteri, kishte në bord 15 pasagjerë dhe tre anëtarë të ekuipazhit, të cilët u konfirmuan të vdekur.

Përplasja ndodhi menjëherë pas ngritjes, se helikopterit. Sipas njoftimit të  Ministrisë së Emergjencave në Rusi thuheT se helikopter u rrëzua  në orën 10:20 në atë lokale (3:20 GMT).

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0052170753479004
array(1) { ["section"]=> string(62) "e-rende-ne-rusi-rrezohet-helikopteri-18-te-vdekur-video-130107" }