E rëndë, në Rusi u shënuan qindra të vdekur 24 orët e fundit dhe situata po del jashtë kontrollit

Publikuar tek: bota, më 16:19 29-05-2020 E rëndë, në Rusi u shënuan qindra të vdekur 24 orët e fundit dhe situata po del jashtë kontrollit

Në Rusi situata është përkeqësuar jashtë mase. Zyrtarisht vendi i tretë më i prekur nga koronavirusi, përsa i përket numrit të të infektuarve.

Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 8572 raste të reja me coronavirus, duke e çuar në 387.623 numrin e përgjithshëm të të prekurve. Sakaq, numri i viktimave është gjithashtu i lartë.

232 viktima në 24 orët e fundit, 4374 në total. Situata mesa duket po del jashtë kontrollit, me Moskën që është qyteti më problematik për momentin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01006007194519
array(1) { ["section"]=> string(103) "e-rende-ne-rusi-u-shenuan-qindra-te-vdekur-24-oret-e-fundit-dhe-situata-po-del-jashte-kontrollit-208302" }