E RËNDË në Shkodër/ Efektivi i RENEA-s bie në greminë, vështirësi në nxjerrje

Publikuar tek: aktualitet, më 10:37 09-12-2019 E RËNDË në Shkodër/ Efektivi i RENEA-s bie në greminë, vështirësi në nxjerrje Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në Dukagjin të Shkodrës, ku një efektiv i forcave RENEA ka rënë në greminë.

Efektivi është Bledar Belululi, dhe sipas raportimeve paraprake, ai ka pësuar dëmtime në të dyja këmbët ku ndodhet në gjendje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në malin e Zorgjit, një zonë me terren të thyer malor dhe operacioni i shpetimit të tij paraqitet i komplikuar.

Ndërkaq pritet ndërhyrja e autoriteteve përmes ajrit.

Efektivi Beluli ka qenë në mal për shëtitje në momentin kur përfundoi në greminë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023097038269043
array(1) { ["section"]=> string(82) "e-rende-ne-shkoder-efektivi-i-renea-s-bie-ne-gremine-veshtiresi-ne-nxjerrje-188834" }