E RËNDË/ Shiu i dendur i bllokoi në minierë, vdesin 113 persona (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 14:11 02-07-2020 E RËNDË/ Shiu i dendur i bllokoi në minierë, vdesin 113 persona (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Myanmar, ku 113 persona kanë gjetur vdekjen në një minerë.

Bëhet me dije se për shkak të reshjeve të dendura të shiut kanë rrëshkitur dherat dhe kanë  bllokuar punonjësit në minierë.

Fillimisht u raportuan 50 viktima, ndërsa  numri i viktimave tani ka shkuar në 113, ky numër pritet të rritet pasi nuk janë nxjerrë të gjithë punëtorët.

Myanmar është një nga vendet më pak të zhvilluara në Azinë Jugore, popullsia jeton në kushte ekstreme varfërie.

5efd98395e892.image.jpg1593691099_franamyanmar113morticentinaiadispersicavadigiada.jpg5efdcb43cd7d3frana-myanmar.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099918842315674
array(1) { ["section"]=> string(73) "e-rende-shiu-i-dendur-i-bllokoi-ne-miniere-vdesin-113-persona-foto-212576" }