E RËNDË/ Shqiptari në Gjermani vret me armë zjarri gruan në sy të 4 fëmijëve (EMRAT)

Publikuar tek: bota, më 08:21 30-05-2018 E RËNDË/ Shqiptari në Gjermani vret me armë zjarri gruan në sy të 4 fëmijëve (EMRAT) Foto ilustruese

Një shtetas shqiptar nga Kosova Anton.B është arrestuar nga policia gjermane pasi dyshohet se ka vrarë me armë zjarri bashkëshorten e tij Emina.A., 30 vjeç.

Mësohet se vrasja ka ndodhur para syve të fëmijëvë të çiftit.

Përveç vdekjes së Eminës, Anton B. dyshohet se e ka plagosur në bark edhe motrën e bashkëshortes së tij, Arlindën 32 vjeç.

Sipas mediave gjermane, dyshohet se shkak i tragjedisë ishte një grindje familjare. Mirëpo, për motivin e veprës do të përcaktohet gjatë ditëve të ardhshme.

Sipas raportimeve të gazetës “Regional Salzgitter”, kosovari 38-vjeçar thuhet se Antoni dhe Eminja nuk kanë qenë të martuar sipas ligjit gjerman, por kanë pasur katër fëmijë së bashku.

Sipas kësaj gazete, në çift ka ekzistuar për një kohë të gjatë një mosmarrëveshje. Ata ishin çift për shtatë vite me radhë dhe kishin katër fëmijë 3 deri 6 vjeç.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012933969497681
array(1) { ["section"]=> string(88) "e-rende-shqiptari-ne-gjermani-vret-me-arme-zjarri-gruan-ne-sy-te-4-femijeve-emrat-122593" }