E RËNDË/ Të shtëna me armë në mes të festivalit, një i vdekur 20 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Publikuar tek: bota, më 14:46 17-06-2018 E RËNDË/ Të shtëna me armë në mes të festivalit, një i vdekur 20 të plagosur, mes tyre një fëmijë Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në New Jersey ku gjatë një festivali që po zhvillohej një person ka qëlluar me armë zjarri.

Sipas policisë nga të shtënat me armë ka mbetur i vdekur një person dhe janë plagosur 20 të tjerë, mes tyre një fëmijë 13 vjeçar. Ndërkohë bëhet me dije se 4 prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

Mësohet se në këtë festival merrinin pjesë rreth 1.000 njerëz.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013056993484497
array(1) { ["section"]=> string(101) "e-rende-te-shtena-me-arme-ne-mes-te-festivalit-nje-i-vdekur-20-te-plagosur-mes-tyre-nje-femije-124735" }