E RËNDË, tregu përfshihet nga flakët, 15 të vdekur, mbi 50 të plagosur

Publikuar tek: bota, më 09:54 28-06-2018 E RËNDË, tregu përfshihet nga flakët, 15 të vdekur, mbi 50 të plagosur

Të paktën 15 persona kanë vdekur pas një zjarr i madh përfshiu një treg në kryeqytetin kenian Nairobi.

Më shumë se 50 persona mbetën të lënduar nga flakët, e cila shpërtheu në mes të natës duke shkatërruar shumë mallra.

Gikomba është një nga tregjet më të mëdha në qytet dhe zjarret janë të shpeshta, duke çuar në spekulime se zjarrvënia është e qëllimshme, raporton gazeta Standard.

Megjithatë, shkaku i zjarrit nuk dihet ende.

Disa nga viktimat u dogjën, ndërsa të tjerët thithën tym helmues ndërsa u përpoqën të shpëtonin mallrat e tyre.

Të plagosurit janë dërguar në spital.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01188588142395
array(1) { ["section"]=> string(74) "e-rende-tregu-perfshihet-nga-flaket-15-te-vdekur-mbi-50-te-plagosur-125998" }