E RËNDË: Vriten dy shqiptarë në Zvicër, palgoset një tjetër (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:07 10-03-2017 E RËNDË: Vriten dy shqiptarë në Zvicër, palgoset një tjetër (FOTO)

Dy shqiptarë janë qëlluar për vdekje me armë zjarri në Basel të Zvicrës, ndërsa një tjetër është palgosur rëndë.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë dhe sipas tagesanzeiger.ch viktimat janë të moshës 28 dhe 39 vjeç, ndërsa i plagosuri, 24 vjeç, identiteti i të cilit nuk njihet ende.

Krimi ka ndodhur në “Cafe 56”  që njihet si një vend takimi për shqiptarët e zonës.  Mësohet se dy persona kanë hyrë në lokal, kanë qëlluar me armë shqiptarët dhe më pas janë larguar në drejtim të stacionit Badischer Bahnohf që ndodhet në kufi me Gjermaninë.

Motivet jane ende mister, ndërsa mediat zvicerane e kanë konsideruar ngjarjen si një nga më të rëndat të ndodhur këto kohë në Bazel.

 

 

 vrasja_2.jpg

 

vrasja.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkia e Tiranës përuron çerdhen e re në ‘Njësinë 8’, Veliaj: Investimet për fëmijët, e ardhme më e mirë për qytetin
Ylvi Beqaj te Krimet e Rënda për tu përballur me Shullazin, por senaca sërish dështon »
Article Logic
Execution time: 0.010750770568848
array(1) { ["section"]=> string(68) "e-rende-vriten-dy-shqiptare-ne-zvicer-palgoset-nje-tjeter-foto-71431" }