E rradhë në SHBA, prifti nuk i pranon besimtarët në kishë...pa armë dhe kurorë plumbash (FOTO PIKANTE)

Publikuar tek: bota, më 20:45 01-03-2018 E rradhë në SHBA, prifti nuk i pranon besimtarët në kishë...pa armë dhe kurorë plumbash (FOTO PIKANTE)

E teksa debati për armët në SHBA është më aktual se asnjëherë, një ngjarje e rradhë ka ndodhur në Pensilvani.

Një prift i cili ka afeksion pas armëve, nuk pranon besimtarë në kishë, të cilët nuk janë të pajisur me armë, raporton Daily Mail.

Kisha Botërore e Paqes dhe e Unifikimit, në Pensilvani mbajti një meshë të veçantë për çiftet të cilat ishin të pajisur me armë, dhe mbanin në kokë kurorë me plumba.

Të armatosurit pinë verë të bekuar, ndërsa zyrtarët e kishës bekuan armët AR-15 bashkë me të sapomartuarit.

Ceremonia e zotimit u mbajt dy javë pasi 17 vetë u vranë me armë në një shkollë të mesme në Florida.

49AB4E3D00000578-5443707-image-a-23_1519847870599.jpg

49AB62B700000578-5443707-image-a-56_1519849787375.jpg

49AB5B3B00000578-5443707-image-a-16_1519847870257.jpg

49AB7C2B00000578-5443707-image-a-43_1519849494331.jpg

49AB7C2700000578-5443707-image-a-47_1519849669818.jpg

49AB7C2F00000578-5443707-image-a-45_1519849507100.jpg

49AB624900000578-5443707-image-m-33_1519848088716.jpg

49AB442000000578-5443707-image-a-29_1519847870659.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012907981872559
array(1) { ["section"]=> string(104) "e-rradhe-ne-shba-prifti-nuk-i-pranon-besimtaret-ne-kishe-pa-arme-dhe-kurore-plumbash-foto-pikante-111922" }