E rrallë, 1 vjeçari me dëshira seksuale dhe testosteron të lartë diagnostifikohet me “pubertet të hershëm”

Publikuar tek: bota, më 19:56 30-05-2016 E rrallë, 1 vjeçari me dëshira seksuale dhe testosteron të lartë diagnostifikohet me “pubertet të hershëm”

Një foshnje vetëm 1 vjeç është diagnositifikuar me një gjendje të rrallë hormonale të njohur si “pubertet i hershëm”.

Edhe pse është vetëm 1 vjeç, sipas mjekëve, foshnja i lindur në Indi ka dëshira seksuale, flokë në kokë, fyryrë dhe trup, si dhe organe gjenitale me përmasa të mëdha, të gjitha këtko besohet se janë shkaktuar nga niveli i lartë i testosteronit që është në nivelet e një 25 vjeçari.

Sipas Hindustan Times, prindërit e tij nisën të dyshonin kur vunë re se gjenitalet po i rriteshin me rritme shumë të shpejta në krahasim me trupin. “Menduam se ishte vetëm një fëmijë i madh, prandaj nuk e çuam fillimisht te doktori”, janë shprehur ata.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarm për bombë pranë Shtëpisë së Bardhë
Turqia e shqetësuar për situatën në Francë, thirrje autoriteteve: Mos dhunoni protestuesit »
Article Logic
Execution time: 0.011497020721436
array(1) { ["section"]=> string(109) "e-rralle-1-vjecari-me-deshira-seksuale-dhe-testosteron-te-larte-diagnostifikohet-me-pubertet-te-hershem-41935" }