E RRALLË/ 3 nga të burgosurit që ‘rrahën’ në futboll Flamurtarin, pjesë e ekipeve profesioniste (EMRAT)

Publikuar tek: sport, më 09:02 28-07-2018 E RRALLË/ 3 nga të burgosurit që ‘rrahën’ në futboll Flamurtarin, pjesë e ekipeve profesioniste (EMRAT) Pankarta per nder te te burgosit qe nderroi jete

Një ndeshje e pazakontë është luajtur ditën e djeshme në orën 18:00 në Stadiumin e Vlorës nën masa të rrepta sigurie.

Të burgosurit e Fierit janë ndeshur me ekipin e Flamurtarit dhe kanë mundur të fitojnë me rezultatin 2 me 1.

Sakaq, newsbomb.al zbulon detaje intertesante nga kjo ndeshje. Tre prej të dënuarve, dikur kanë qenë pjesë e ekipeve të futbollit, pra profesionistë.

Orges Delaj, Fjorentino Baxho dhe Taulant Gjini, kan qene pjesë e të denuarve që luajtën me Flamurtarin dje, më parë kanë luajtur me ekipe futbollesh. Ndoshta kjo është dhe arsyeja që ata ia dolën të mundnin një ekip si Flamurtari.

I njëjti ekip të burgosurish një muaj më parë u ndesh me Peqinin dhe e mundi me rezultatin 8 me 2.

Djemtë e burgosur, në ndeshjen e djeshme kanë mbajtur një minutë heshtje. Kjo për shkak se një javë më parë në burgun e Fierit vdiq një prej shokëve të tyre të skuadrës si pasojë e infarktit. Fitoren e djeshme ia dedikuan pikërisht atij, Mariglen Likës.

LEXO EDHEE PAZAKONTË/ TË BURGOSURIT E FIERIT MUNDIN EKIPIN E FLAMURTARIT, FITOREN IA DEDIKOJNË SHOKUT QË PËSOI INFARKT NË QELI

ghe45h4thfgh5g.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072128772735596
array(1) { ["section"]=> string(104) "e-rralle-3-nga-te-burgosurit-qe-rrahen-ne-futboll-flamurtarin-pjese-e-ekipeve-profesioniste-emrat-129386" }