E RRALLË/ 7-vjeçari GJENI reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtës pa ndaluar asnjë sekondë (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:00 21-11-2019 E RRALLË/ 7-vjeçari GJENI reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtës pa ndaluar asnjë sekondë (VIDEO) Nikoll Prendi

Nikoll Prendi, 7-vjeçari nga fshati Balldre i Lezhës është një fëmijë me aftësi të jashtëzakonshme.

Vogëlushi gjeni mund të recitojë jo pak por 2800 poezi të At Gjergj Fishtës pa ndaluar asnjë sekondë.

I veshur me një kostum popullor të zonës dhe më mjeshtërinë e fjalës, 7 vjeçari ka fituar zemrat e të gjithëve. Videoja e tij ka pushtuar rrjetet sociale dhe ka marrë pafund pëlqime dhe komente që komplimentojnë Nikollin.

Edhe vetë At Gjergj Fishta do të ndihej krenar, që brezat e rinj njohin dhe adhurojnë krijimtarinë e tij.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075349807739258
array(1) { ["section"]=> string(103) "e-rralle-7-vjecari-gjeni-reciton-2800-vargje-te-at-gjergj-fishtes-pa-ndaluar-asnje-sekonde-video-186654" }