E rrallë: Askush nuk do të donte të vdiste kështu, si është gjetur ky trup i mumifikuar në Pompei (Foto)

Publikuar tek: bota, më 16:28 05-07-2017 E rrallë: Askush nuk do të donte të vdiste kështu, si është gjetur ky trup i mumifikuar në Pompei (Foto)

Një viktimë e shpërthimit vullkanik në qytetin antik të Pompeit, duket se ka kaluar çastet e fundit të jetës duke u masturbuar.

Trupi i ruajtur nga shpërthimi vullkanik që i përket një prej 11 mijë viktimave të katastrofës antike u postua në faqen në Instagram të muzeut lokal dhe ka nxitur një debat të madh në internet.

7t6ui567i75rihjukkkk.jpg

Viktima e vitit 79 duket i mbështetur me shpinë, me këmbët e hapura dhe dorën në organin gjenital. Ky pozicion ka ngjallur debat nëse ai ishte duke u vetkënaqur në momentin që u kap në befasi nga shpërthimi vullkanik.

Por vullkanologu Pier Paolo Petrone thotë se nuk ka asgjë të sigurtë që vërteton se ai ka qenë duke u masturbuar. Ai tha se viktimat e Pompeit vdiqën shumë shpejt për shkak të shokut termik nga hiri i nxehtë dhe i shkrirë që ra mbi ta.

/Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohen varret 5000 vjeçare të gjigantëve në Kinë (Fotogaleri)
Nuk keni për ta besuar se çfarë po ndodh në këtë foto »
Article Logic
Execution time: 0.011754989624023
array(1) { ["section"]=> string(106) "e-rralle-askush-nuk-do-te-donte-te-vdiste-keshtu-si-eshte-gjetur-ky-trup-i-mumifikuar-ne-pompei-foto-85130" }