E RRALLË/ Bie TORNADO në Durrës, dalin PAMJET e frikshme

Publikuar tek: aktualitet, më 18:55 12-02-2019 E RRALLË/ Bie TORNADO në Durrës, dalin PAMJET e frikshme

Një tornado ka goditur gjirin e Durrësit pasditen e djeshme.

Moti i keq dhe era e fortë kanë krijuar një tornado në det, duke tmerruar të gjithë qytetarët.

Tornadoja ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në një serë 30 hektarë në zonën e Shkozetit, duke fluturuar në një rreze prej 500 metrash tabaket e xhamit.

Ndërkohë Drejtoria e Pergjithshme Detare deklaroi ditën e shtunë se bregdeti do të përballet me mot të keq dhe erëra të forta me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jug-JugPerendim.

fh.jpg

dfh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0048520565032959
array(1) { ["section"]=> string(61) "e-rralle-bie-tornado-ne-durres-dalin-pamjet-e-frikshme-152527" }